Onex Blog

Responsive Tasarım ve

Önemi Nedir?

Responsive tasarım, web sitenizin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile birlikte telefon ve tablet gibi tüm mobil cihazlara uyum sağlaması demektir. Bir diğer deyişle farklı ekran çözünürlüklerine web sayfanızın uyum sağlamasıdır. Kısaca duyarlı ve uyumlu tasarım anlamına gelir. Örnek olarak Onex Yazılım web sayfamızı tarayıcınızda genişletip veya daraltıp, mobilden ve tabletten deneyerek nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz.

WEB HİZMETLERİ

01.

Artık günümüzde kullanıcıların çoğu mobil cihazlarla internet dünyasında seyahat etmektedir. Araştırmalara göre (2018) özellikle mobil cihazlar (akıllı telefon veya tablet vb.) ile internette vakit geçiren kişi sayısında dünya genelinde büyük bir artış yaşanmıştır. Bir web sayfanız varsa sitenize gelen trafiğin büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlar üzerinden geldiğini sizde görebilirsiniz.

02.

Şöyle bir düşünün; bir web sayfanız var ve ziyaretçiler mobil cihazlar üzerinden sitenizde dolaşırken zorluk çekiyorlar. Daha da kötüsü; bir ürün satıyorsunuz ve müşterilerinizin bu durumla karşılaştığını düşünün. Sizde bazı sitelerde bu sıkıntıyı yaşamışsınızdır. Bu hem ziyaretçi veya müşteri kaybına yol açar hem de imajınızı zedeler.

MOBİL UYGULAMA

ÖZEL YAZILIM

03.

Google İçin

"Responsive Tasarım"

Artık Katı Bir Kural!

Google arama motoru artık responsive tasarıma sahip olamayan sitelerin sıralamalarda gerilere doğru kayacağını açık bir şekilde ifade ediyor. Çünkü artık kullanıcılarının deneyimini arttırmanın yolunun responsive tasarımlarda olduğunu anladı. Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) için artık olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Mashable, 2013 senesini "Responsive Web Design" yılı olarak ilan etmişti. Sürekli yeni ekran çözünürlükleri ile karşılaşıyoruz. Her bir platform için ayrı site tasarlamak yerine responsive tasarıma sahip bir web sayfası tasarlamak en mantıklısı olacaktır. Sayfamızı inceleyerek ayrı ayrı ekran çözünürlüklerine nasıl tepki verdiğine bakın.

04.

Responsive Siteye Önem Verin.

Neden Responsive?

Zaman ilerledikçe dijital anlamda hayatımıza yeni yeni kelimeler ve yeni teknolojiler girmekte. İnsanların artık büyük bir kısmı internet dünyasına akıllı veya mobil cihazlar üzerinden ulaşım sağlamaktadırlar. Böyle büyük bir potansiyeli önemsememek ileriye dönük olarak ciddi anlamda ziyaretçi veya müşteri potansiyelinizde büyük düşüşlere sebebiyet verecektir. Web sayfanızı ziyaret eden insanlar ne kadar rahat gezinirlerse sitenizde o kadar zaman geçirip sizi daha iyi tanıma fırsatı yakalayacak ve sizinle iletişime geçme konusunda daha ciddi düşüneceklerdir.

ERP CRM YAZILIM

DÜNYA SİZİ NASIL GÖRÜYOR?

05.

Günün Değil

Geleceğin Teknolojileri

İle Tasarlıyoruz

Amacımız; doğru hedef kitlenize ulaşmanız konusunda dijital dünyada size en iyi çözümü sunmaktır.


Responsive; tüm mobil cihazlara %100 uyumlu, estetikliğin şıklıkla buluştuğu modern Web Tasarım çözümleri.


SEO Uyumlu; doğrudan doğruya potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı hedefliyoruz.

Onex Yazılım

Dijital Dünyadaki Yol Göstericiniz

İnteraktif Çözümlerimiz İle Zirveye Yükselin. Global Anlamda Markalaşın.

responsive tasarım izmir

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • İnteraktif ve Kreatif Çalışmalar

    Gelişmiş teknoloji alt yapımız, profesyonel yazılım çözümlerimiz ve geliştirmeye açık, tutkulu, meraklı ekibimiz ile sürekli sizinleyiz.

  • Özgün Web Tasarım ve Yazılım

    Sizi rakiplerinizden daha kaliteli yansıtmak ve sizi rakiplerinizin bir adım önüne taşımak amacıyla dijital imajınız için çalışıyoruz.

  • Genç, Dinamik ve Yenilikçi

    Çalışmalarımızda kullanıcı deneyimi, strateji, tasarım, yazılım ve seo hizmetlerinde en iyi sonuca varmak için tek vücut olarak çalışıyoruz.